GABINET BIOREZONANSU

candida

Candida albicans jest drożdżakiem, który występuje naturalnie w jelicie grubym człowieka.
W normalnych warunkach ilość ich jest znikoma, żyją w równowadze  z pozostałymi drobnoustrojami zasiedlającymi jelito grube.
Jednak gdy zwiększy się ilość pożywki - np. przez zjedzenie dużej ilości słodyczy, owoców - występują typowe objawy drożdżycy jelita grubego.


Jeśli to był jednorazowy incydent homeostaza drobnoustrojów jelitowych zostaje przywrócona.
Problem zdrowotny pojawia się gdy dostarcza się dużej ilości pożywki nagminnie (dieta bogatowęglowodanowa - słodycze, bułki, chleb, makarony, ciasta, kluski).
Wtedy duże ilości cukru docierają do jelita grubego, umożliwiając drożdżakom Candida albicans niepohamowany wzrost. Produkty przemiany materii candidy są zabójcze dla pożytecznych bakterii, co prowadzi do zmniejszenia ich populacji, natomiast miejsce to zajmuje jeszcze większa ilość drożdżaków.

W konsekwencji występuje niedobór witamin produkowanych przez pożyteczne bakterie, co prowadzi do osłabienia organizmu, uszkodzenia komórek nabłonka jelit - co z kolei przyczynia się do wielu chorób.

Zakażenie candidą ma wiele symptomów, dlatego jest tak trudne do zdiagnozowania, a jej objawy często są mylone z innymi schorzeniami.
Do najpowszechniejszych należą: zespół przewlekłego zmęczenia, zapalenie spojówek, zatok obocznych nosa, narządów płciowych, cienie pod oczami, wzdęcia, wysypki, biały nalot na języku, trudności z koncentracją, nudności, stany depresyjne, bóle brzucha, niepohamowany apetyt na słodycze, katar sienny, problemy trawienne.
Także w temacie alergii jest to bardzo ważny czynnik, który trzeba uwzględnić, szczególnie przy wszystkich ciężkich formach przewlekłych alergii.
Grzybica odgrywa istotną rolę w występowaniu objawów i w przebiegu takich chorób jak: AZS, przewlekłych zapaleniach jelit (Colitis ulcerosa, choroba Leśniowskiego – Crohna).

Terapia biorezonansowa Bicom Optima jest bezinwazyjnym sposobem na pozbycie się tego uciążliwego drożdżaka. Już 3 terapie w połączeniu ze ścisłą dietą mogą okazać się skuteczne.

W naszym gabinecie dysponujemy testami na 13 rodzajów candidy.

-


Terapie - Cennik

Terapie zdrowotne / niwelujące obciążenia (w zależności od czasu trwania terapii 30 - 90 minut) od 50,- do 150,-
Terapia antynikotynowa z detoksem (czas trwania - około 60 minut) 100,-
Terapia odczulająca 50,-