GABINET BIOREZONANSU

Aparatura Bicom Optima

Aparatura Bicom Optima posiada certyfikację UE dla urządzeń medycznych grupy IIa, TÜV, CE, certyfikat zgodności z normą PN-EN 62353 DIN VDE 0751 (bezpieczeństwo prądowe sprzętu medycznego).

To urządzenie diagnostyczno-terapeutyczne posiada ponad 1000 zapisanych programów terapii i ponad 220 doskonałych kombinacji programów na różnych polach medycznych.

aparat bicom

Terapia biorezonansowa należy do nowoczesnych form medycyny niekonwencjonalnej, która polega na pobudzaniu zdolności autoregeneracyjnych organizmu i tym samym zwalczaniu wielu chorób, wykorzystując do tego naturalnie występujące w ciele drgania elektromagnetyczne. Stymulacja elektromagnetyczna, ma nie tylko właściwości terapeutyczne, ale umożliwia także przeprowadzanie precyzyjnej diagnostyki, która jest kluczowa dla późniejszej terapii.
Diagnostyka oparta jest na specjalnie opracowanych szczegółowych testach, które pozwalają na dokładne określenie patologicznych zmian w organizmie oraz substancji go obciążających (alergenów, pasożytów, grzybów itp.). Działanie to zmierza do usunięcia przyczyny choroby a nie tylko do łagodzenia objawów schorzenia.

Testy i terapie są całkowicie bezbolesne, w pełni bezpieczne, można je wykonywać nawet u małych dzieci poniżej 3 roku życia.

Terapia jest pomocna w przypadku:

alergii różnego rodzaju, nietolerancji pokarmowych, grzybicy przewodu pokarmowego, zatruciach toksynami środowiskowymi (środki chemiczne ogólnodostępne jak i zawodowe), chorób układu krążenia, ostrych i chronicznych stanów bólowych i zapalnych (bóle głowy, migreny, zapalenia zatok), chorób przemiany materii (otyłość, chroniczne zaparcia), chorób nerek, wątroby, układu pokarmowego, cukrzycy, nałogów (terapia antynikotynowa, antyalkoholowa), chorób reumatycznych i degeneracyjnych, osteoporozy, chorób skórnych, chorób pasożytniczych, bakteryjnych, boreliozy oraz wielu innych.

Jak należy przygotować się do wizyty

W dniu wykonywania testu pacjent nie powinien spożywać alkoholu, pić mocnej kawy czy herbaty.

W ciągu całej doby po terapii ważne jest wypicie 1,5 do 2 litrów niskozmineralizowanej wody (może być woda przegotowana lub z filtra osmotycznego) oraz niestosowanie używek: alkoholu, kawy, mocnej herbaty, napojów energetyzujących oraz napojów typu cola.

ALERGIA
W przypadku testów wykonywanych w kierunku alergii konieczne jest okresowe odstawienie niektórych przyjmowanych leków:
-Na 7 dni przed planowaną wizytą nie należy przyjmować leków przeciwalergicznych, blokujących histaminę (Zyrtec, Claritine, Klemastin, Alertec, Acer, Alermed, Amertil, Cirrus, Flonidan, Loratan i inne). Należy również zrezygnować z przyjmowania wapna.
-Na 7 dni przed badaniem nie powinno się przyjmować - po konsultacji z lekarzem - leków sterydowych (glikokortykosteroidów doustnych, wziewnych, donosowych)
-Antybiotyki oraz witaminy nie mają znaczenia przy odczycie alergii.
Jeśli powyższe zalecenia nie zostaną spełnione testy mogą być niemiarodajne.

UWAGA:
Przeciwwskazaniem do terapii jest posiadanie rozrusznika serca, implantu elektronicznego, pierwszy trymestr ciąży, przeszczep narządu oraz choroba nowotworowa w trakcie chemio- i radioterapii.

-