GABINET BIOREZONANSU

Terapia antynikotynowa

Wiedza o szkodliwości palenia tytoniu jest powszechna, a mimo to aż około 30% Polaków i ponad 20% Polek wciąż sięga po papierosa, a wśród nich są niestety także osoby bardzo młode. Zerwanie z nałogiem jest bardzo trudne, gdyż papierosy uzależniają nie tylko fizycznie, ale również psychicznie.
Warto jednak podkreślić, że rzucić palenie warto nawet po wielu latach uzależnienia, gdyż organizm potrafi pozbyć się nagromadzonych toksyn i niemal w pełni się zregenerować.Terapia antynikotynowa przy użyciu aparatu Bicom jest jedną ze skuteczniejszych metod pomagających rzucić palenie. Skuteczność tej terapii sięga 80 - 90%  często nawet przy jednorazowym zabiegu.


 Przebieg terapii


Na wizytę pacjent przynosi ze sobą "ostatniego" papierosa, którego spala. Niedopałek papierosa umieszcza się w elektrodzie kubkowej podłączonej do aparatu BICOM - posłuży on jako wzorzec nikotyny.
Zabieg jest bezbolesny, większość pacjentów podczas terapii nic nie odczuwa.

Podczas zabiegu terapeuta stosuje różne programy, które oprócz zniwelowania głodu nikotynowego pobudzą organizm pacjenta do pozbycia się nagromadzonych toksyn.
Głód nikotynowy powinien ustąpić w przeciągu 2-12 godzin, jednak wyraźny brak chęci palenia odczuwa się dopiero następnego dnia rano.
Ważne jest aby w tym czasie unikać jakiegokolwiek kontaktu z nikotyną w postaci tabletek, gum do żucia (Nicorette, Niquitin), plastrów, papierosów elektronicznych oraz dymu papierosowego.
Nie należy również sięgać po jakikolwiek alkohol, kawę, mocną herbatę, napoje energetyczne, napoje typu cola.

Proces  oczyszczania się  tkanek z toksyn może objawiać  się  wzmożonym pragnieniem i potliwością  po zakończeniu sesji. Dlatego ważne jest aby po terapii wypić około 1,5 - 2 litrów wody niegazowanej, niskozmineralizowanej - może być  to woda przegotowana lub woda z filtra osmotycznego RO.

W ciągu kolejnych 10-14 dni pacjenta czeka jedynie walka z uzależnieniem psychicznym, czyli odruchem sięgania po papierosa.
U niektórych pacjentów konieczne jest przeprowadzenie więcej niż jednego seansu terapeutycznego.

Należy być świadomym, że terapia niweluje głód nikotynowy, natomiast nie ma wpływu na nawyki i odruchy - także pacjent musi panować nad nimi i wykazywać chęć rzucenia palenia.
Zapalenie nawet jednego papierosa wkrótce po terapii zniweczy efekt zabiegu - także terapię trzeba będzie powtórzyć. Może spowodować ponadto niepożądane reakcje podobne do zatrucia jak:  wzmożona potliwość, biegunka, nudności, wymioty.Terapie - Cennik

Terapie zdrowotne / niwelujące obciążenia (w zależności od czasu trwania terapii 30 - 90 minut) od 50,- do 150,-
Terapia antynikotynowa z detoksem (czas trwania - około 60 minut) 100,-
Terapia odczulająca 50,-